SOB.

3.10.

12:00-13:00

Zielone miasto

Przed nami kolejne spotkanie w ramach projektu „Trampolina do kultury”. Tym razem zajmiemy się zagadnieniem zieleni w przestrzeni miejskiej. Tereny zielone w mieście spełniają tak wiele ważnych funkcji, że trudno sobie bez nich wyobrazić życie. W obliczu dynamicznych zmian klimatycznych zarządzanie i dbanie o zieleń miejską stanowi ogromne wyzwanie. Podczas spotkania porozmawiamy o roli zieleni na jakość życia  mieszkańców miast.  Zastanowimy się jak aranżować przestrzeń tak, by czuć się w niej dobrze i móc korzystać z dobroczynnych właściwości przyrody na co dzień.

SOB.

24.10.

11:00-15:00

Sąsiedzie, zmieńmy to miejsce. Warsztaty placemakingowe

Wspólnie zastanowimy się  nad tym, czy wielkie miasta  mogą być przyjazne mieszkańcom.  W czym tkwi sekret miejsc, które tętnią życiem przez okrągły rok? Kim jest lokalny ekspert i jaki ma wpływ na otaczającą go przestrzeń?

Wiedza mieszkańców stanowi jeden z fundamentów prawidłowego kreowania miast, zwłaszcza przestrzeni publicznych. Podczas spotkania poznamy tajniki placemakingu, czyli tworzenia Miejsc, w których dobrze się żyje.

SOB.

24.10.

17.00-20.00

RENOwacja

RENOwacja  kierujemy do hobbystów,  laików ale także do każdego kto chciałby teorię przełożyć na praktyczne doświadczenia. Będzie to kreatywne projektowanie i wykonanie mebla różnymi technikami – twórczy design staroci, pomysłowa i nieszablonowa renowacja antyków. To także wyjątkowa okazja do samodzielnego poznania tajników odnawiania  mebli pod okiem specjalisty.

PON.

26.10.

16:00-21:30

Upcyklingowy zawrót głowy, czyli odmień swój mebel!

„Upcyklingowy zawrót głowy” to warsztat skierowany do tych, którzy chcieliby połączyć przyjemne z pożytecznym. Do tych, którzy wcześniej nigdy nie mieli do czynienia z malowaniem mebli jak i do tych, którzy chcą utrwalić posiadaną już na ten temat wiedzę. Poznając podstawowe techniki można równocześnie świetnie spędzić czas w towarzystwie innych uczestników.  Dowiecie się gdzie znaleźć meble nadające się do przeróbki, na co zwrócić uwagę kupując, jak przygotować mebel do „przemiany” oraz jakie produkty i narzędzia przydają się w procesie stylizacji mebli.

ŚR.

28.10.

09:00-14:00

(RE)DESIGN, odmień swój mebel!

Nie wyrzucaj - zmień swoje myślenie. Bądź eko. Bądź w duchu kreatywnego zero waste! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty meblarskiego redesignu. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się odnawiać łatwo dostępne przedmioty, które często zalegają w domu i poznają masę sposobów na ich przekształcanie w użyteczne i stylowe sprzęty. Dowiedzą się również, jak odświeżyć stare meble i tworzyć w duchu "coś z niczego"!

newsletter

Imię i nazwisko

Email