SOB.

5.09.

12:00-17:00

Projektowanie wnętrz. Funkcjonalność a estetyka

Aby mieszkać pięknie wcale nie potrzebujemy  wielkich pieniędzy. Wszystko zależy od Nas! Liczą się dobre chęci, wyobraźnia i garść niebanalnych inspiracji! Warsztaty skierowane są do osób stawiających pierwsze kroki w projektowaniu wnętrz oraz dla każdego, kto chce samodzielnie zaaranżować swoje mieszkanie, ale brakuje mu odwagi i pomysłów. Na warsztatach poznamy techniki i podstawowe zasady, które wykorzystują projektanci wnętrz przy swoich projektach. Dowiemy się jak umiejętnie rozplanować układ mebli i dekoracji oraz jak pośród wielu inspiracji i pomysłów wybrać ten najlepszy dla swojego mieszkania.

SOB.

5.09.

10:00-14:00

Światła, Kamera, Akcja!

Zapraszamy na dawkę filmowych przygód! Podczas warsztatów będziemy pracować  z profesjonalną kamerą Panasonic HCX1 format 4K. Program obejmuje naukę obsługi kamery cyfrowej, sposobów filmowania oraz zagadnienia związane z postprodukcją materiału. Uczestnicy w oparciu o zdobytą wiedzę, a także własne pomysły zrealizują krótkie utwory filmowe z dźwiękiem i z dubbingiem, a także etiudy aktorskie. Opiekę artystyczną nad warsztatami będzie sprawował instruktor multimediów - Mirosław Rajkowski.

NDZ.

6.09.

10:00-12:00

Pirografia – wypalanie obrazów

Czym jest pirograf? Jak wypalić naszkicowany obraz na drewnianej deseczce? O tym i o wielu innych tajnikach tej niezwykłej techniki dowiecie się podczas  zajęć z artyską - Agatą Łoś. Każdy będzie miał okazję wypalić swój obrazek przy użyciu specjalistycznych narzędzi. Własnoręcznie wyczarowana rzecz będzie cieszyć  bez końca!

SOB.

12.09.

10.00-14.000

Introligator od podstaw – technika japońska

Serdecznie zapraszamy na warsztaty introligatorskie podczas, których będzie można poznać tajniki tworzenia opraw książek, notesów czy albumów. Uczestnicy zajęć poznają japońską technikę oprawy, która jest niezwykle efektowna, a zarazem możliwa do powtórzenia w domu, dzięki czemu w przyszłości będą mogli stworzyć oprawę m.in. notesu czy albumu na zdjęcia, dla siebie lub jako prezent dla kogoś bliskiego.

PIA.

18.09.

17:00-20:00

Międzypokoleniowa kuchnia

Serdecznie zapraszamy Seniorów wraz z wnukami na międzypokoleniowe warsztaty kulinarne - ZERO WASTE. Wnuki i dziadkowie przygotują wspólnie proste, bezmięsne posiłki w zgodzie z filozofią ZERO WASTE. Nic się nie zmarnuje! To, czego nie zjemy pakujemy w wielorazowe pojemniki z odzysku i zabieramy do domu.

SOB.

19.09.

12.00-13.30

Samograjki z recyklingu

Kiedy w duszy dziecka gra muzyka musi wybrzmieć całą mocą! Na warsztatach będziemy poszukiwać dźwięków na własnoręcznie skonstruowanych instrumentach. Damy upust wyobraźni zamieniając najprostsze przedmioty w kije deszczowe, kastaniety, grzechotki i bębenki.

SOB.

19.09.

10:00-17:00

Tapice w akcji

TAPICER W AKCJI to wyjątkowe warsztaty meblarskie – połączenie dawnych technik rzemieślniczych z nowatorskim podejściem do odnowy mebli tapicerowanych. Uczestnicy dowiedzą się, jak samodzielnie odświeżyć stary fotel czy krzesło i nadać im niepowtarzalny charakter. Szkolenie odbywa się metodą Mistrz - Uczeń z naciskiem na praktykę: ok. 80% praktyki ok. 20% teorii.

SOB.

19.09.

12:00-16:00

Księgowość w pigułce

Chcesz prowadzić organizację pozarządową w oparciu o pełną księgowość? Musisz znać zasady! Skorzystaj z praktycznego warsztatu, który krok po kroku wprowadzi Cię w tajniki świata rachunkowości, przepisy ustawy o rachunkowości i przygotuje Cię do obowiązków, które czekają na ciebie w codziennej pracy. Poznasz podstawowe zasady i obowiązki księgowo-rozliczeniowe i sprawozdawcze. Poruszymy także zagadnienia ważne związane z księgowością w dobie pandemii. Otrzymasz niezbędną bazę do dalszej pracy.

SOB.

19.09.

13:00-15:00

Koronka klockowa

Misterna i fascynująca, należy do najciekawszych i najtrudniejszych technik rękodzieła artystycznego. Historia koronki klockowej sięga XVI wieku, a najszlachetniejsze i najpiękniejsze pochodziły z Flandrii.  Ma swoje charakterystyczne odmiany w różnych zakątkach świata. Wykonywana jest przez splatanie ze sobą nici lnianych, bawełnianych, także jedwabnych nawiniętych na specjalne szpulki zwane klockami. Wzór koronki  klockowej narysowany na kalce technicznej, usztywniony od spodu tekturą, jest przypięty szpilkami do wałka wypchanego trocinami albo płaskiej poduszeczki. Rodzaj koronki decyduje o ilości użytych klocków. Mistrzowie potrafią okiełznać ponad 100 par!

SOB.

26.09.

12:00-16:00

Kadry w praktyce

Zatrudnianie pracowników w organizacjach i firmie pociąga za sobą szereg nowych obowiązków i zasad. Niestety musisz je znać! Dlatego zapraszamy na warsztat skierowany do osób stawiających pierwsze kroki w obszarze kadr i płac. Poznacie podstawy i sami ocenicie czy potrzebujecie fachowego wsparcia kadrowego, biura rachunkowego czy dacie radę samodzielnie podjąć się tego wyzwania.

newsletter

Imię i nazwisko

Email