ŚR.

4.11.

12:00-17:00

Placemaking – tworzymy przyjazną przestrzeń miejską

Zapraszamy na do udziału w bezpłatnym cyklu warsztatów z zakresu placemakingu. To świetna okazja, by  poznać model projektowania przestrzeni miejskich w oparciu o wiedzę i preferencje mieszkańców i zastanowić się nad tym jak powinno wyglądać nasze miasto. Placemaking według definicji to wieloaspektowe podejście do projektowania przestrzeni publicznych, które czerpie z inspiracji i potencjału społeczności lokalnej. Bierze pod uwagę wiele czynników, m.in.: edukację, odpoczynek, kulturę. W ramach warsztatów uczestnicy zainspirowani nagradzanymi realizacjami biura Piasek Michalski Architekci, będą mieli okazję zaprojektować wnętrze jednej z filii Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu.

SOB.

21.11.

11:00-16:00

Innowacyjne Nadodrze. Warsztaty w formule Design Thinking

Podczas tego warsztatu przejdziemy przez wszystkie etapy procesu Design Thinking, wymyślimy rozwiązania dla mieszkańców Nadodrza, których naprawdę potrzebują na co dzień i od święta. Naucz się przestać podejmować ryzykowne zakłady w oparciu o instynkt i zacznij skupiać się na użytkowniku!

PON.

23.11.

09.30-12.30

Podstawy finansowania. Programy grantowe i foundraising

Podczas warsztatów poznasz specyfikę pozyskiwania funduszy na projekty kulturalne. Dowiesz się, gdzie poszukiwać informacji na temat konkursów grantowych. Nauczysz się dopasowywać odpowiedni rodzaj wsparcia do konkretnego projektu. Poznasz zasady poprawnego wypełniania wniosków i opracowywania budżetu. Skoncentrujemy się również na działaniach foundraisingowych, czyli pozyskiwaniu funduszy prywatnych na rzecz organizacji non-profit.

PON.

30.11.

09.30-11.10

Od idei do projektu. Jak przekuć idee w projekt?

Nowy pomysł to często efekt impulsu! Zastanawiasz się jak skutecznie wcielić go w życie? Podczas warsztatów „Od idei do projektu” dowiesz się jak przejść od wstępnej idei do dobrze skomponowanego, spójnego i logicznego projektu. Rozwiniesz umiejętności planowania i definiowania swojej wizji w syntetyczny i klarowny sposób.

newsletter

Imię i nazwisko

Email